Iskolánk rajzpályázatot hirdet a Balaton festőjének, névadónk,

Egry József tiszteletére óvodások és általános iskolai tanulók részére

Szivárvány színű Balaton

címmel

Korcsoportok:

Óvodás

I. korcsoport:         6-9 éves

II. korcsoport:    10-12 éves

III. korcsoport:   13-14 éves

Az óvodás és I. korcsoportba tartozó gyerekek feladata:

Mese- és versillusztrációkat várunk a Balatonnal kapcsolatos alábbi művek feldolgozása alapján.

A Balaton tündére >>letöltés

Bartos Erika: Balaton >>letöltés

A rajzok beküldési határideje: 2018. március 20. kedd

Minden intézményből 3 versenyző munkáját várjuk a következő címre:

Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
8360 Keszthely, Vásár tér 10.

A méret maximum A/3 legyen, a technika tetszőleges lehet, a rajzokat paszpartuzva kérjük küldeni.

A rajzok elején kérjük feltüntetni az alkotó nevét, életkorát, a feldolgozott mű címét,
az óvoda, iskola nevét, címét, a felkészítő pedagógus nevét és telefonos elérhetőségét.
Ha lehetőségük van rá, kérjük, számítógéppel töltsék ki: Times New Roman, 14-es betűméret.

A díjazottakat telefonon értesítjük.

Az eredményhirdetésre iskolánkban kerül sor

2018. március 24-én szombaton, 10 órakor.
A pályamunkák visszaküldésére nincs lehetőség, az iskola titkárságán személyesen átvehetők május hónapban.

A II. és III. korcsoportba tartozó gyerekek részére

festő/rajzversenyt szervezünk 2018. március 23-án pénteken, 14 órakor.

A II. korcsoportba tartozó 10-12 éves gyerekek a helyszínen csendélet kompozíció ábrázolását készítik el színes technikával  a korosztályuknak megfelelő eszközökkel.

A III. korcsoportba tartozó 13-14 éves gyerekek a helyszínen portrét készítenek modell alapján a korosztályuknak megfelelő eszközökkel.

Mindkét korosztály esetében a technika valamilyen színes vagy monokróm technika lehet, amely az alkotóhoz a legközelebb áll. Lehet pasztell, vízfesték, zsírkréta, színes tus, szén, ceruza, kréta vagy ezek bármilyen keveréke. Saját eszközzel is lehet dolgozni, vagy biztosítunk eszközöket a helyszínen. A mű elkészítésére 2 óra áll rendelkezésre.

Minden intézményből korcsoportonként 3 versenyző jelentkezését várjuk, melyet iskolánk e-mail címére (egryiskola@gmail.com) küldhetnek 2018. március 20-ig. A nevezésben kérjük megadni a tanuló nevét, életkorát, iskoláját és felkészítő pedagógusa nevét, elérhetőségét.

Eredményhirdetés: 2018. március 23. péntek 17 órakor.

A versennyel kapcsolatos kérdésekkel Egyed Tihamér tanár úrhoz fordulhatnak
az alábbi telefonszámokon:    83/312-578   vagy
30/292-9576

Szeretettel várjuk az alkotásokat és nevezéseket!